W ubiegłym tygodniu podpisane zostało porozumienie pomiędzy gminą a powiatem, w wyniku czego uzgodniono kwestie własności terenu na którym leży park miejski oraz stadion.

 

Na tę decyzję Piaseczno czekało latami. Przez długi czas zarówno gmina, jak i powiat wymigiwały się z podjęcia jakiekolwiek inicjatywy dotyczących renowacji parku i stadionu. Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że ten okres już za nami. Następnym etapem będzie zapewne cykl badań i konsultacji zapotrzebowania mieszkańców na poszczególne elementy renowacji tego terenu.

 

Jeżeli wspominamy konsultacje i badania, nie sposób nie wspomnieć o czerwcowym spotkaniu władz z uczniami piaseczyńskich szkół, zorganizowanych po hucznej akcji NIE dla likwidacji trybun. Podczas spotkania młodzi zaznaczyli, że nie widzą Piaseczna, bez trybun, które pełnią funkcję miejsca wspólnych spotkań. W ubiegłym tygodniu Młodzieżowa Rada została zapewniona, że i tym razem decydenci nie zapomną o wnioskach młodzieży, wyrażonych podczas czerwcowych konsultacji. 

Co dalej? 

Trybuny pozostają, to pewne. Prawdopodobnie będą nieco skrócone, aby usunąć nienaturalną granicę między parkiem, a stadionem. Dodatkowo trybuny zostaną odnowione. Jedną z koncepcji jest obudowanie betonu drewnem, aby trybuny stały się bardziej przyjazne. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

 Jedna z wizji wygląda następująco. Co sądzicie? Skomentujcie!

trybuny jako siedziska z zielenią