Szkolenia

Przegląd Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich

pmio

 

Dnia 7 czerwca w Warszawie odbył się Przegląd Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich organizowany przez Stowarzyszenie Stop-Klatka. Celem przeglądu było zapoznanie się z osiągnięciami mazowieckich organizacji młodzieżowych, a także zachęcenie do wzajemnej współpracy oraz wymiany doświadczeń. W przeglądzie udział wzięli przedstawiciele Organu Doradczego – Sylwia Modlińska, Oliwia Malczyk i Miłosz Gibas.

Przegląd rozpoczęły prezentacje grup reprezentujących swoje miasta. Młodzież z Małkini opowiadała o swoim pikniku, młodzi z Grójca mówili o zagospodarowaniu stadionu miejskiego oraz o ich nowo powstałym kinie plenerowym. Była to cenna prezentacja dla naszych przedstawicieli, gdyż w nadchodzące wakacje odbędą się pierwsze projekcje w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym, więc relacja z grójeckiego kina umożliwiła nam zobaczyć funkcjonowanie takiego projektu w rzeczywistości. Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ochota opowiadał o zakładaniu nowych Młodzieżowych Rad i deklarował pomoc w ich zakładaniu na terenie całej Polski. W końcu nadszedł czas na naszą ekipę. Przedstawiliśmy publiczności nasze osiągnięcia, zaprezentowaliśmy spot MRGP i pokazaliśmy to co udało nam się zorganizować podczas tej kadencji.

Po prezentacji odbyliśmy szkolenie z prowadzenia debaty oksfordzkiej przeprowadzone przez warszawski Klub Debat Oksfordzkich. Uczyliśmy się jak dyskutować i jak przemawiać. Szkolenie dużo nas nauczyło i poznaliśmy podstawy profesjonalnej dyskusji.

 

Miłosz Gibas

Komentarze

komentarze