Ogólne

VII sesja za nami !

Przez wrzesień 22, 2015 Brak komentarzy

 

Wakacje się skończyły, nowy rok szkolny nadszedł. 11 września 2015  Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zainaugurowała go sesją w Urzędzie Miasta. Po dość aktywnych wakacjach było wiele spraw do omówienia.
Spotkanie rozpoczęło sprawozdanie z Kongresu Młodzieżowych Rad we Włocławku, w którym na początku ferii letnich uczestniczyli delegaci z naszego miasta. Podczas wydarzenia odbyła się m.in. debata „Reforma systemu oświaty roku 1999 – plusy i minusy” oraz warsztaty „Asertywność w kontaktach z dorosłymi”. Młodzi spotkali się również na dyskusji zatytułowanej: „Młodzieżowa rada – ogromna szansa – ignorowany potencjał?”.

 
Następnym punktem obrad było sprawozdanie ze szkolenia YouthPower, w którym również brali udział przedstawiciele z Piaseczna. Odbyły się tam liczne warsztaty dotyczące samorządności młodych oraz prowadzenia dialogu usystematyzowanego. Powstała okazja do wypróbowania zdobytych umiejętności, podczas debaty na Święcie Warty w Murzynowie. Jednym z jej panelistów był były Marszałek Sejmu – Józef Zych.
Zgodnie z kolejnością porządku obrad, Rzecznik Prasowy Piotr Nowak przeszedł do podsumowania inicjatywy  – Piaseczno Active Day. Pod koniec wakacji Młodzieżowa Rada zorganizowała piknik sportowy, podczas którego zachęcała do aktywności fizycznej w ciągu roku szkolnego. Do Zalesia Górnego zjechały się lokalne kluby sportowe i prezentowały oferty. Dodatkowo na odwiedzających czekało wiele konkursów, zawodów i zabaw – m.in. Mistrzostwa Świata w wyścigach na rowerkach wodnych. -Udało się zebrać dużą ilość mieszkańców i mile spędzić popołudnie – stwierdził Piotr Nowak.
Kolejnym omawianym punktem było podsumowanie Piaseczyńskiego Kina Plenerowego. Była to już druga edycja tego wydarzenia, które było inicjatywą Młodzieżowej Rady. W tym roku zaprezentowano 9 filmów, wybranych przez mieszkańców w głosowaniu internetowym. Akcję można zaliczyć do jak najbardziej udanych – frekwencja dopisała wraz z pogodą.

 
Następnie podjęto uchwałę o odwołaniu jednego z radnych. Zebrani otrzymali również informację o pracy nad Debatą Młodych ( budżet ’16) oraz nad debatą przed wyborami parlamentarnymi. Rozpoczęto pracę nad planem działania na drugi rok III kadencji.
Po zakończeniu dyskusji podczas „wolnych wniosków”, przewodniczący Miłosz Gibas zamknął VII Sesję.

Komentarze

komentarze