Dzień Europy to impreza zorganizowana 9 maja 2014 roku przez Klub Europejczyka przy gimnazjum nr 4 w Piasecznie z okazji dziesięciu lat Piaseczna w Unii Europejskiej. Świętowaliśmy we współpracy z wieloma lokalnymi organizacjami, przedstawicielami administracji państwowej oraz uczniami piaseczyńskich szkół i ich rodzinami. Na imprezie mogliśmy gościć patronkę Klubu Europejczyka profesor Danutę Huebner.

Dzień Europy rozpoczęliśmy od gier miejskich, zabaw i konkursów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na rynku uczniowie gimnazjum nr 1 wystawili przestawienie pt. Poetycko-muzyczna podróż po stolicach europejskich”. Mieliśmy również możliwość zatańczyć taniec Greka Zorby, w którym wzięła udział znaczna część uczestników Dnia Europy. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno zorganizował wielki, trzydziestopięciokilogramowy tort, a uczestnicy imprezy mogli zmierzyć się w konkursie na Eurociacho, czyli konkurs na najlepsze ciasto upieczone z okazji dziesiątej rocznicy Piaseczna w Unii Europejskiej.
Wieczorem imprezę przejęła Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno i na scenie wystąpili Foxal, Martin Rosa oraz znana gwiazda reggae, czyli Ras Luta.