III kadencja Młodzieżowej Rady Gminy dobiega końca. Oznacza to, że już niedługo wybory do kolejnej kadencji, a wybory to szansa dla wszystkich, którzy kiedykolwiek zastanawiali się nad dołączeniem do MRG. Naprawdę, nie ma sensu się wahać, bo nie pożałujecie!

Może warto zacząć od tego, że radnym może zostać praktycznie każdy. Jedynym warunkiem jest uczęszczanie do okolicznego gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Tyle.

Dlaczego warto?

MRG to przygoda. Szansa na zdobycie wiedzy znacznie wykraczającej poza zwykły program nauczania w szkole, bo nauczycie się tego co naprawdę Wam się przyda. Poznacie nowych ludzi, zawiążecie przyjaźnie. Otworzycie się na innych, nabierzecie pewności siebie i zaradności. Naprawdę warto. Kadencja to 2 lata, a wspomnienia i to czego się nauczycie zostanie z Wami na zawsze.

Co trzeba zrobić? Do kogo się zgłosić?

W każdej szkole została powołana Komisja Wyborcza. To do niej powinniście zgłosić chęć udziału w wyborach. Jeśli nie wiecie do kogo się zwrócić pogadajcie z samorządem uczniowskim lub dyrektorem. Do 28 września można zgłaszać swoją kandydaturę, od tego dnia do 18 października trwa kampania wyborcza, a 19 października odbędą się wybory. Następnie dowiecie się kto wygrał.

Co robi radny?

Na początku po wyborze otrzymuje się mandat. Można ubiegać się o miejsce w prezydium (5 osób, które wszystko nadzoruje- przewodniczący, zastępcy, sekretarz i rzecznik prasowy) albo pozostać na funkcji radnego.  Będąc w Radzie możecie realizować własne projekty, angażować się w akcje innych, opiniować decyzje władz samorządowych oraz reprezentować młodzież na arenie lokalnej oraz ogólnopolskiej.

Naszym zadaniem jest zmiana Piaseczna i okolic na lepsze, a działając i pomagając sobie nawzajem możemy zrealizować każdy pomysł i projekt. Angażujemy młodych ludzi w nasze działania oraz życie kulturalne i społeczne, konsultujemy z nimi decyzję dotyczące gminy.

 

Do zobaczenia w Radzie!