dav

27 stycznia 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno odbyło się spotkanie Samorządów Uczniowskich z całej gminy Piaseczno! Podczas spotkania wymieniliśmy się dobrymi praktykami, rozmawialiśmy o problemach i zagrożeniach dla SU oraz szukaliśmy ich rozwiązań. Frekwencja również dopisała, przyszło do nas ok 70 osób z wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie gminy Piaseczno.

 dav

W tym samym czasie odbyło się spotkanie z opiekunami Samorządów Uczniowskich, które również było bardzo efektywne.

Wczorajsze wydarzenie poprzedziły spotkania radnych z uczniami, czyli swoimi wyborcami, w swoch szkołach. Naszym zadaniem jest reprezentacja szkół i uczniów, dlatego chcemy być na bieżąco z problemami, pomysłami i różnymi inicjatywami.

received_974678829331790

„Celem tych spotkań jest przedewszystkim prowadzenie dialogu usystematyzowanego między społecznością uczniowską, a młodzieżową radą.”

 – mówi przewodniczący MRG Piaseczno Jan Ciechomski

Pierwsze spotkanie służyło zaprezentowaniu działań rady oraz zapoznaniu szkół z nowo wybranymi radnymi. Na następnych skupimy się już tylko i wyłącznie na dyskusji i debacie.

Widzimy bardzo duży potencjał młodych w Piasecznie, wiemy też, że trzeba się o nich troszczyć by nie odpływali do Warszawy czy innych dużych miast. Dlatego tak ważne jest angażowanie jej w życie gminy!

Dziękujemy wszystkim obecnym za tak owocne spotkanie! Do zobaczenia wkrótce!